Focisták és Fernando Torres

Steven George Gerrard, MBE (kiejtése: 'stiːvn 'ʤɛɹaːd) (Whiston, 1980. május 30. – ) angol labdarúgó, a Liverpool FC középpályása és csapatkapitánya.

Gerrard különleges játékos, mert szerelni, becsúszni, passzolni és lőni is kiválóan tud, ezenkívül még a játékintelligenciája is igen nagy. Ezért emelkedik ki az irányító középpályások közül még a nemzetközi mezőnyben is.

Kezdetek [szerkesztés]

Első szerződését a Traine FC-vel kötötte, amely a Liverpool FC nevelőegyesülete. Az első liverpooli bemutatkozásáig 1996-ig kellett várni, amikor is csereként lépett pályára a Blackburn Rovers elleni bajnokin. Az első teljes meccsét a Celta Vigo ellen az UEFA-kupában játszotta.

Houlier alatt [szerkesztés]

A 2001-es évben csapatával elhódította: az angol ligakupát, az FA-kupát, az UEFA-kupát – melynek döntőjében a Deportivo Alavés ellen (5–4) a második gólt éppen ő szerezte – az Európai- és az angol-szuperkupát. Ebben az évben megválasztották az idény legjobb fiatal játékosának is Angliában. 2003-ban a cardiffi Millennium Stadionban bezsebelte második Liga Kupa sikerét is a vörös ördögök 2–0-s legyőzésével. Ebben az évben vette át Sami Hyypiätől a csapatkapitányi karszalagot. A Chelsea egy fantasztikus ajánlattal sem tudta átcsábítani a futballistát magához, így maradt a "Pool"ban.

Benitez-éra A 2004–05-ös szezon nem indult valami jól a középpályásnak, eltörött a bal lába. Visszatérésére az utolsó BL-csoportmeccsen került sor, ahol A "Pool"nak 2 góllal kellett nyernie az Olimbiakósz ellen a csoportkörből való továbblépéshez. A harmadik gólt ő szerezte (3–1), így sikerült életben tartani a BL-álmokat. A Ligakupa döntőjében a Chelsea ellen a győzelemre álló csapat kapitánya öngólt vétett, és a csapat a hosszabbításban nem tudott ellenfele fölé kerekedni (3–2). A BL-ben fantasztikus menetelésben a Bayer Leverkusen, a Juventus és a Chelsea kiejtésével eljutottak az isztambuli döntőig, ahol az olasz AC Milan volt az ellenfelük. A BL történetének egyik, hanem a legjobb döntőjében a milánói csapat a félidőben 3–0-ra vezetett. De köszönhetően Gerrard góljának, majd az általa kiharcolt büntetőnek, a végére 3–3-ra módosult az eredmény. A hosszabbítást követő tizenegyespárbajban a Liverpool felülkerekedett ellenfelén. Így Gerrard a klub történetében ötödször emelhette magasba Európa legrangosabb klubtrófeáját. Az UEFA ebben az évben őt választotta az év legértékesebb BL-játékosának. A nyáron majdnem elhagyta a klubot, de végül is 4 éves szerződéssel hosszabbított.

A 2005–06-os szezont fantasztikus formában kezdő játékos a Bajnokok Ligája-selejtezőn mesterhármast szerzett a Total Network Solutions FC csapata ellen és a bajnokságban ő volt csapata legeredményesebb játékosa.

A 2006–07-es szezonban bejutva az egyenes kieséses szakaszba, több nagyobb csapaton – többek között a Barcelonán és a Chelsea-n is – keresztüljutva ismét Bajnokok Ligája-döntőt játszhatott az AC Milan ellen. Az athéni fináléban Inzaghi két góljára csak túl későn tudtak válaszolni a "Vörösök", így az olasz csapat visszavágott a két évvel korábbi vereségért.

A 2008–09-es bajnokság ötödik fordulójában a Stoke City ellen a 2. percben egy szabadrúgásból megszerezte a vezetést, ám a játékvezető azt nem adta meg, pedig Gerrardnak az lett volna a Liverpoolban a 100. gólja. Ám Gerrard a PSV Eindhoven elleni hazai BL-találkozón szintén szabadrúgásból mégiscsak betalált, így a vörösöknél a nagyok sorába lépett. 2009 márciusában megszerezte az első mesterhármasát a Premier League-ben az Aston Villa elleni 5–0-s siker alkalmával. 2009. május 9-én a West Ham Unitednek lőtt két góljának köszönhetően megszerezte a Liverpool 100. gólját a 2008–09-es szezonban.